BJK DERGİSİ

 • 01.05.2017 / 11:25 Başkanımız Fikret Orman’ın Beşiktaş Dergisi’ndeki Yazısı
 • 01.05.2017 / 11:24 Beşiktaş Dergisi’nin Mayıs Sayısı Piyasada
 • 01.05.2017 / 11:24 Beşiktaş Dergisi, Adriano’nun Kitabını Yazdı
 • 01.05.2017 / 11:24 Kaan Dalay: “Evde oturmayın, spor yapın!”
 • 01.05.2017 / 11:24 Aynur Aydın; Almanya’da Doğdu, Beşiktaşlı Oldu
 • 24.04.2017 / 13:01 Hardline’dan Beşiktaş Dergisi Abonelerine Özel İndirim
 • 01.04.2017 / 12:34 Alemin gözü yaşlı Alina Boz Beşiktaşlı!
 • 01.04.2017 / 12:33 Merve Gülaç: ‘Asla pes etmek yok’
 • 01.04.2017 / 12:33 Murat Arda: “Taksim Bahçesi de her şeye karşı”
 • 01.04.2017 / 12:32 Fabricio Ramirez: ‘Beşiktaş’ın askeriyim’
 • 01.04.2017 / 12:32 “Beşiktaş’ın Çocuğu Necip Uysal” Kitabı Beşiktaş Dergisi ile Hediye
 • 01.04.2017 / 12:24 Beşiktaş Dergisi’nin Nisan Sayısı Çıktı
 • 01.04.2017 / 12:11 Başkanımız Fikret Orman’ın Beşiktaş Dergisi’ndeki Yazısı
 • 08.03.2017 / 12:03 Beşiktaş Dergisi, Futbolcu Portre Kitaplarına Devam Ediyor
 • 08.03.2017 / 00:01 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü Kutluyoruz...

BAŞKANIN MEKTUBU

Fikret Orman Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı

Mayıs 2017

Sevgili Beşiktaş Ailesi,

Bugün geldiğimiz noktadan düne bakınca tüm Beşiktaşlılar gibi gururum ve mutluluğum bir kat daha artıyor. Bugünden yarını hayal etmek, bir dünya kulübü olma yolunda emin adımlarla ilerliyor olmak her gün ben ve yönetici arkadaşlarımın daha da motive olmamızı sağlıyor.

Zor günleri çok şükür geride bıraktık. “Güneşli günler göreceğiz” dedik, gördük. “Camiamızın güvenini tekrar tesis edeceğiz” dedik, birbirimize hiç olmadığı kadar kenetlendik. Aramızda müthiş bir enerji, dostluk ve güven ilişkisi var. “Tesisleşmede dev adımlar atacağız” dedik, bugün muhteşem bir mabede ve birbirinden modern tesislere sahibiz. Vodafone Arena’ya gelip de hayran kalmayan bir kişi bile olduğunu sanmıyorum. Beşiktaş JK Müzesi’ne, BJK Nevzat Demir Tesisleri’ne çok büyük yatırımlar yaptık. Camiamızın yıllardır özlemini duyduğu Akatlar Mehmet Üstünkaya No:1903 Sosyal Tesisi’ni açtık. Stadyum ve sponsor gelirlerimizi artırdık. Konuşmanın kolay, yapmanın zor olduğu spor dünyasında, Beşiktaş’ın efendiliğini de elden bırakmadan söylediklerimizi ve daha fazlasını yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.

*

Gönlümden geçen bu sezon hem Avrupa’da hem Türkiye’de kupa kaldırmaktı. Herkesin “erken final” dediği bir UEFA Avrupa Ligi çeyrek final eşleşmesi yaşadık. Deplasmanda galipken şanssız iki gol yedik. Evimizde muhteşem taraftarımızın da yarattığı atmosferle Lyon’u mağlup ettik. Ancak son ana kadar herkesin takdir ettiği mücadelemizin sonucunda penaltılarda elenince Avrupa Kupası’na veda ettik. Önümüzdeki sene Avrupa’da çıtayı daha da yukarı çekerek daha büyük başarılara imza atacağımıza yürekten inanıyorum. Şimdi tüm enerjimizi lige veriyoruz. Yine şampiyon olup, üçüncü yıldızımızı takıp sürdürülebilir başarımıza devam etmek istiyoruz. Taraftarımız “O sene bu sene, bundan sonra her sene” diyorsa, bize de onların bu isteğini yerine getirmek düşer. Göreceksiniz, Beşiktaş daha uzun yıllar tartışmasız Türkiye’nin en büyüğü olmaya devam edecek ve kısa sürede dünyanın en büyükleri arasına da girecek.

*

Hep söylüyoruz, bizim tek derdimiz, tek sevdamız Beşiktaş... Beşiktaş’ın her kademesindeki insanın da bu düsturla hareket etmesi bizim için önemli. İşte bu yolda Divan Kurulumuz’un başkanlığına seçilen Tevfik Yamantürk ve arkadaşlarını tebrik ediyor, Beşiktaş için atacakları her adımda başarılar diliyorum.

*

Mayıs ayının bizler için önemi büyüktür. Bildiğiniz üzere, 19 Mayıs 1919, en büyük Beşiktaşlı Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da Milli Mücadele’yi başlatarak, Türk Milleti’ne bağımsızlığı için yeşil ışık yaktığı en önemli gündür. 19 Mayıs’ı Türkiye’ye armağan eden en büyük Beşiktaşlı Atatürk; 19 Mayıs’ı, Gençlik ve Spor Bayramı’na dönüştürmek ise bir Beşiktaş zaferidir. Bu haklı gururla, Türkiye’nin, gençliğin, sporun ve en çok da Beşiktaşımız’ın bayramını kutluyorum.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle, Beşiktaş’ı hep birlikte bugünlere taşıdığımız kulübümüzün çalışanlarına tek tek yürekten minnettarlığımı sunuyorum. Yine Mayıs ayının bir diğer önemli günü olan Anneler Günü nedeniyle de, çocuklarımızı büyük fedakârlıkla büyüten annelerimizin ellerinden öpüyorum.

En derin sevgi ve saygılarımla,

Fikret Orman
Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı

FUTBOLCU RÖPORTAJI

Kaan Dalay: “Evde oturmayın, spor yapın!”

Yavru Kartallar Aytuğ Bayur Kömeç ve Avtandil Duishoev Beşiktaş RMK Marine Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız’ın kaptanı Kaan Dalay ile bir röportaj gerçekleştirdi.

İşte o röportajdan bazı bölümler...

“Bizim maçlarımıza gelip bu mücadeleyi izleyen bağımlısı olur ve hep maçlarımızı izlemek ister. Çünkü tüm gücümüzü sahaya yansıtıyor, yüreğimizle oynuyoruz ve maçlar müthiş heyecanlı geçiyor.”

“İnsanlar evde oturmasınlar. Hayata katılıp, spor yapsınlar. Sadece engelli yurttaşlarımız için söylemiyorum, bu herkes için geçerli. Zaten biz takım olarak sadece engellileri değil bütün yurttaşları spora teşvik ediyor, özendiriyor olmalıyız. Çünkü en zorunu yapıyoruz.”

Daha fazlası Beşiktaş Dergisi Mayıs sayısında...
Abonelik: 0850 399 1903 - www.kartalyuvasi.com.tr
Satış: Kartal Yuvası mağazalarında, www.kartalyuvasi.com.tr adresinde ve bayilerde

KÜNYE

FİKRET ORMAN
Beşiktaş Sportif Ürünler San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

CANDAŞ TOLGA IŞIK
Genel Koordinatör

BÜLENT ÜLGEN
Medya Direktörü

SERPİL KURTAY
Genel Yayın Yönetmeni - Yazı İşleri Müdürü

KUBİLAY SAMYELİ
Görsel Yönetmen

MURAT ARDA
Yazı İşleri

RAHMAN SAĞIROĞLU, HASAN AVCI, NOYAN EKİN, UFUK TUNCAELLİ, HÜRRİYET GAZETESİ ARŞİVİ
Fotoğraflar

AYKUT ZORALI
Reklam Direktörü
dergireklam@bjk.com.tr

PROMAT BASIM YAYIN SAN. VE TİC. A.Ş.
Baskı

dergi@bjk.com.tr
Beşiktaş Sportif Ürünler San. ve Tic. A.Ş. Süleyman Seba Cad. No:48 Beşiktaş - İstanbul
EDİTÖR: 0 212 236 17 17
ISSN: 1302-9347