BJK DERGİSİ

 • 02.10.2017 / 11:25 Evren Erler: ‘Beni Gordon Milne Beşiktaşlı yaptı’
 • 02.10.2017 / 11:23 Fatih Aksoy: ‘Beşiktaş’ın farkı takımdaki arkadaşlık ortamı’
 • 02.10.2017 / 11:21 Ryan Babel: ‘Futbol bir sanattır’
 • 02.10.2017 / 11:18 Beşiktaş Dergisi’nde Bu Ay!
 • 03.09.2017 / 11:09 Başkanımız Fikret Orman’ın Beşiktaş Dergisi’ndeki Yazısı
 • 03.09.2017 / 11:08 Beşiktaş Dergisi’nde Bu Ay!
 • 03.09.2017 / 11:08 Caner Erkin Fişşek Gibi!
 • 03.09.2017 / 11:07 Orkan Çınar: “Beşiktaş mutluluktur”
 • 01.08.2017 / 12:16 Başkanımız Fikret Orman’ın Beşiktaş Dergisi’ndeki Yazısı
 • 01.08.2017 / 12:15 Beşiktaş Dergisi'nin Ağustos Sayısı Çıktı
 • 01.08.2017 / 12:15 welCOME TO BEŞİKTAŞ PEPE!
 • 01.08.2017 / 12:14 Beşiktaş Dergisi de yeni sezonda iddialı
 • 01.08.2017 / 12:14 “Beşiktaşlı olmanın ayrıcalığını yaşamak çok keyifli”
 • 12.06.2017 / 13:36 Beşiktaş Dergisi'nin Şampiyonluk Sayısı Çıktı
 • 12.06.2017 / 13:36 Başkanımız Fikret Orman’ın Beşiktaş Dergisi’ndeki Yazısı

BAŞKANIN MEKTUBU

Fikret Orman Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı

Ekim 2017

Sevgili Beşiktaşlılar,

Globalleşme politikalarımızı birer birer hayata geçiriyor ve bunun meyvelerini yavaş yavaş alıyoruz. Beşiktaşımız’ın stadı Vodafone Park’ın, 2019 UEFA Süper Kupa finaline ev sahipliği yapması, sadece kulübümüz değil, ülkemiz açısından çok önemli bir gelişme... Gelirlerimiz her geçen gün artıyor ama sadece Türkiye şartlarında değerlendirmek bizim için yeterli değil. Bizim hedefimiz, dünyada söz sahibi olmak. Her geçen gün taraftar kitlemiz artıyor. Geçmişimizi, geleneklerimizi unutmadan büyümek için atılan her adım, sizlerin inancı ve desteğiyle yeni adımların cesareti olacak.

*
Tüm sporculara örnek olması açısından futbolcu evladımız Muhammed Öztürk’e özel olarak teşekkür etmek istiyorum. Geçtiğimiz sezon UEFA Gençler Ligi’nde Napoli ile oynadığımız genç takım maçında Muhammed ile rakibi Gennaro arasında bir tartışma yaşanmış, ancak maçın ardından ikili birbirlerinden özür dileyerek sosyal medyada birlikte fotoğraf paylaşmışlardı. UEFA, Muhammed Öztürk ile Gennaro’nun bu davranışını “Respect Moment” (En Saygılı An) olarak belirledi ve ödüllendirdi. Maçların skorları ne olursa olsun, rakiplerimiz ya da başkaları ne yaparsa yapsın, uzun vadede kazanacak olan işte bu anlardır.

*
Önümüzdeki günlerin Beşiktaş ve Beşiktaşlılar için çok daha güzel ve aydınlık olacağına tüm kalbimle inanıyorum. Bizim tek amacımız Beşiktaşlılar’ı mutlu etmek. “Efendi”lik içinde “vefa”yı unutmadan, her geçen gün daha fazla birlik ve beraberlikle bu sezon sonunda da motorlarımızı maviliklere süreceğiz.

*
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte büyük Türk ulusunun kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin 94. yıl dönümü heyecanını yaşamaktayız. En büyük Beşiktaşlı Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin aydınlattığı yolda azim ile ve kararlılıkla yürüyüşümüz devam edecektir. Bu vesile ile tüm Türk ulusunun Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.

Fikret Orman
Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı

FUTBOLCU RÖPORTAJI

Ryan Babel: ‘Futbol bir sanattır’

Ryan Babel, futbolu bir sanat olarak gören, derinlikli düşünebilen ve yaptığı işe bir anlam katmaya çalışan ilginç bir sporcu. Futbol anlayışını, arkadaşlarıyla ilişkilerini, yaşadığı kırgınlıklarını ve sevinçlerini tüm samimiyetiyle Beşiktaş Dergisi Ekim sayısına anlattı.

İşte Murat Arda’nın yaptığı o röportajdan bazı bölümler...

“Ben küçükken Hollanda’da sokak futbolu çok popülerdi ve ben her gün okuldan sonra sokak futbolu oynardım. O zamanlar inanılmaz yetenekli çocuklar ile oynayarak yeteneklerimi geliştirmiş olmalıyım. Erken yaşta da Ajax Altyapısı’nda sonuca odaklı temel özelliklerimi oluşturduğumu düşünüyorum.”


“Eskiden futbolun daha çok estetik yönüne, eğlence tarafına, göze hoş gelen yanlarına daha çok önem vermekle eleştirilirdim. Ama zaman içerisinde bunu, seyir zevki yüksek bir futbol anlayışı ile sonuç odaklı olmak arasında bir dengeye oturtabildiğimi düşünüyorum.”

“Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki serüvenim ilginçti. Taraftarın bize tepkisi inanılmazdı. Üzerimize terlik bile attılar, hatta biri benim omzuma geldi, ben de geri fırlattım. Belki profesyonelce değildi ama neticede biz de insanız, hayvan değiliz, saygı bekliyoruz. Nasıl bir futbolcuya tükürme, ayakkabı fırlatma, saldırma hakkını kendilerinde bulabiliyorlar ki? Beşiktaş’ın taraftarı da çok duygusal ve maçlarda üzerimize onlar da müthiş bir baskı kuruyorlar. Ancak nerede duracaklarını çok iyi biliyorlar ve asla bize bir saygısızlık yapmadılar.”

“Futbolu bir sanat olarak ele almamız gerektiğine inanıyorum. Beşiktaş’ta bu potansiyel var. Barcelona, Real Madrid ayarındaki takımların en büyük özellikleri bana göre oyuncuların birbirlerini çok iyi tanıması, yeteneklerinin farkında olması ve saha içinde muazzam dayanışmalarıdır.”


“Dışarıdan bakıldığında çok renkli hayatlar gibi gözükse de futbolculuk mesleği aslında çok meşakkatli bir iştir. Futbolcu olmak hakikaten kolay değildir, Beşiktaş olarak bazen haftada iki maç oynadığımız oluyor. Bununla birlikte aynı zamanda çok sıkı antrenmanlar da yapıyoruz. Beşiktaş taraftarını aslında Liverpool taraftarına benzetiyorum; onlar da iyi günde kötü günde takımlarını yalnız bırakmıyorlar. Buna devam etmelerini umut ediyorum. Çünkü en az yüzde yirmi itici bir kuvvet verir taraftar desteği.”

Daha fazlası Beşiktaş Dergisi Ekim sayısında...

Satış: Kartal Yuvası mağazalarında, www.kartalyuvasi.com.tr adresinde ve bayilerde


 

KÜNYE

FİKRET ORMAN
Beşiktaş Sportif Ürünler San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

CANDAŞ TOLGA IŞIK
İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

BÜLENT ÜLGEN
Medya Direktörü

SERPİL KURTAY
Genel Yayın Yönetmeni (Sorumlu)

MURAT ARDA
Yazı İşleri Müdürü

KUBİLAY SAMYELİ
Görsel Yönetmen

RAHMAN SAĞIROĞLU, HASAN AVCI, UFUK TUNCAELLİ, HÜRRİYET GAZETESİ ARŞİVİ
Fotoğraflar

HANDE GÜN
Reklam Grup Başkanı
dergireklam@bjk.com.tr

PROMAT BASIM YAYIN SAN. VE TİC. A.Ş.
Baskı

dergi@bjk.com.tr
VİŞNEZADE MAHALLESİ KADIRGALAR CADDESİ NO:1 VODAFONE PARK OTOPARK GİRİŞİ KAT:1 34357 BEŞİKTAŞ - İSTANBUL
EDİTÖR: 0 212 236 17 17
ISSN: 1302-9347