BJK DERGİSİ

 • 08.03.2017 / 12:03 Beşiktaş Dergisi, Futbolcu Portre Kitaplarına Devam Ediyor
 • 08.03.2017 / 00:01 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü Kutluyoruz...
 • 01.03.2017 / 12:39 Beşiktaş’ın Futbol Yıldızları Kitap Oluyor
 • 01.03.2017 / 12:19 Beşiktaş Dergisi’nin Mart Sayısı Çıktı
 • 01.03.2017 / 12:16 Beşiktaş Dergisi Cenk Tosun’un Kitabını Yazdı
 • 01.03.2017 / 12:10 Ricardo Quaresma Beşiktaş Dergisi Kapağında
 • 01.03.2017 / 12:05 Ryan Babel: “Ben de tekneyle şampiyonluk turu atmak istiyorum”
 • 01.03.2017 / 12:03 Hakan Altun: “Bu sene de şampiyon biziz”
 • 01.03.2017 / 11:54 Başkanımız Fikret Orman’ın Beşiktaş Dergisi’ndeki Yazısı
 • 02.02.2017 / 13:10 Marcelo Guedes: ‘Irkımın bütün olumlu özelliklerini taşıyorum’
 • 01.02.2017 / 11:36 Marcelo Guedes; “Göklerdeki Heybetli Kartal”
 • 01.02.2017 / 11:36 Başkanımız Fikret Orman'ın Beşiktaş Dergisi'ndeki Yazısı
 • 01.02.2017 / 11:35 Beşiktaş Dergisi’nin Şubat Sayısı Çıktı
 • 01.02.2017 / 11:35 Potanın Kartalları Beşiktaş Dergisi Kapağında
 • 01.02.2017 / 11:35 Matej Mitrovic: “Daha gelmeden Beşiktaş taraftarına hayrandım”

BAŞKANIN MEKTUBU

Fikret Orman Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı

Mart 2017

Sevgili Beşiktaş Ailesi,

“Şampiyon” unvanıyla sezona başlayan Beşiktaş Futbol Takımımız, Şeref’iyle oynayıp Hakkı’yla kazanarak zirvedeki yerini koruyor. Oynadığı seyir zevki yüksek futbolla herkesin takdirini ve beğenisini kazanan ekibimiz, eminim şampiyonluk ipini bu sezon da göğüsleyecek ve üçüncü yıldızı göğsümüze takacağız. Ligdeki ezeli rakiplerinden açık ara çok daha iyi durumda olan, sizlerin de desteğiyle her daim dolu tribünlere oynayan, herbiri kendisini Beşiktaş Ailesi’nin bir parçası gibi hisseden futbolcularımızla ilgili elbette arada sırada çeşitli spekülasyonlar yapılıyor. Kim ne derse desin, kavga etmek, çatışma içinde yer almak bize yakışmaz. Biz Beşiktaş’ız ve bizi sadece Beşiktaş ilgilendiriyor. Kimse ailemizin huzurunu bozamayacaktır. Biz, Hakkı Yeten’lerden, Süleyman Seba’lardan aldığımız terbiyeyle, Beşiktaş’ı yönetmeye devam edeceğiz. Zaten giden her futbolcumuzun, tekrar Beşiktaş Ailesi’ne dönmek istemesinin en önemli nedeni de camiamızdaki bu örnek birlik ve bütünlüktür.

*

Vodafone Arena, henüz bir yaşını doldurmadan, hem eşsiz mimarisi hem de teknik özellikleriyle çevreye uyum sağlayıp, İstanbul’un dokusunun bir parçası haline geldi. Sadece bir stadyum olarak değil, aynı zamanda bir eğlence merkezi, konser arenası, yaşam alanı, moda merkezi ile İstanbul’a hizmet eden çok amaçlı bir şehir kompleksi, bir cazibe merkezi oldu. Son olarak Beşiktaş JK Müzesi, Vodafone Arena’daki yeni yerinde sizlerin ziyaretine açıldı. Burası, sadece Beşiktaş’ın kupalarının sergilendiği bir alan değil, Siyah Beyazlı renklerin şanlı tarihine ve Türk sporunun pek çok unutulmaz anına tanıklık edebileceğiniz bir deneyim merkezi... Ayrıca yüzde yüz engelli ve çocuk dostu... Böylece Türkiye sporunda yine bir ilke imza atmanın gururunu yaşadık. Sadece Beşiktaşlılar’a değil, tüm Türkiye’ye hayırlı uğurlu olsun. Bu müzenin ortaya çıkmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm Beşiktaşlılar’ı çocuklarıyla ya da torunlarıyla müzemizi ziyaret edip, Beşiktaş tarihine yakından bakmaya davet ediyorum.

*

Beşiktaş JK olarak, markamızın değerini yükselten ve kulübümüzün gelirlerini artıran iş birliklerimize devam ediyoruz. Dört yıl önce 150 milyon doları aşan değeriyle Türk spor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmasına imza atmıştık. Vodafone Türkiye ile üç yıl önce başlayan forma göğüs sponsorluğunu 10 milyon dolar bedelle iki yıl daha uzatmaya karar verdik. Böylece, Beşiktaş JK Futbol Takımı ana sponsoru olmaya devam ederken, forma göğüs sponsorluğunun toplam değeri 5 yıl için 25 milyon dolara ulaştı. Birlikte Türkiye’de ve dünyada çok daha önemli başarılara imza atacağımıza inanıyor, gösterdikleri iş birliği ve duydukları güvenden dolayı Vodafone ailesine teşekkür ediyorum.

*

Kulübümüzün kuruluş yıldönümü vesilesiyle Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün başkanı olarak, bugünlere gelmemizde emek vermiş tüm değerli büyüklerimizi minnetle, şükranla anıyor; tüm Beşiktaşlılar’ı en içten dileklerimle kutluyorum.

En derin sevgi ve saygılarımla,

Fikret Orman
Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı

FUTBOLCU RÖPORTAJI

Matej Mitrovic: “Daha gelmeden Beşiktaş taraftarına hayrandım”

Yeni transferimiz Matej Mitrovic, Beşiktaş Dergisi’nin eki Yavru Kartal’a konuk oldu.

Yavru Kartallar Eren Oğur, Deniz Güneş ve Irmak Güneş ile buluşan Mitrovic, çocuklarımızla eğlenceli anlar geçirdi. İşte Yavru Kartallar’ın imzasıyla yayınlanan röportajdan bazı bölümler:

“Yerinde müdahalelerle takımıma katkı sağlarım. İleride mücadele veren ofans gücüne katkı sunar, güven verici bir oyun ortaya sererim. Bir stoperde olmazsa olmaz özelliklerden birisi olan soğukkanlılıkla doksan dakika yorulmadan savaşırım.”

“Türkiye liglerinin giderek kalitesini artırdığını gözlemliyordum. Beşiktaş’ın Avrupa kupalarındaki maçlarını izlerken, taraftarlar ile takımın kurduğu bağı görüp hayran olmuştum.”

“Kariyerimde bir üst basamağa tırmanmayı istedim. Bunun için de Beşiktaş, benim için çok uygun gözüküyordu. Burada olmaktan dolayı mutluyum.”

Abonelik: 0850 399 1903 - www.kartalyuvasi.com.tr

Satış: Kartal Yuvası mağazalarında, www.kartalyuvasi.com.tr adresinde ve bayilerde

KÜNYE

FİKRET ORMAN
Beşiktaş Sportif Ürünler San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

CANDAŞ TOLGA IŞIK
Genel Koordinatör

RIDVAN AKAR
İletişim Danışmanı

BÜLENT ÜLGEN
Medya Direktörü

SERPİL KURTAY
Genel Yayın Yönetmeni - Yazı İşleri Müdürü

KUBİLAY SAMYELİ
Görsel Yönetmen

MURAT ARDA
Editor

RAHMAN SAĞIROĞLU, HASAN AVCI, BERKANT KAYA, CAN SARIÇOBAN, NOYAN EKİN, HÜRRİYET GAZETESİ ARŞİVİ
Fotoğraflar

AYKUT ZORALI
Reklam Direktörü
dergireklam@bjk.com.tr

OĞUZHAN SEÇİR
Karikatürist

PROMAT BASIM YAYIN SAN. VE TİC. A.Ş.
Baskı

dergi@bjk.com.tr
Beşiktaş Sportif Ürünler San. ve Tic. A.Ş. Süleyman Seba Cad. No:48 Beşiktaş - İstanbul
EDİTÖR: 0 212 236 17 17
ISSN: 1302-9347